سانترال آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی

سانترال: آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی ضد آفتاب ضد آفتاب باور اشتباه روزهای ابری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توطئه در کار بود؟ ، ماجرای دیدار وزیر احمدی‌نژاد با وزیر اسرائیلی

رأی اعتماد به زاهدی که به صورت ناپلئونی محقق شده است بود، با اعتراض نمایندگان مجلس روبه رو شد، به طوری که تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ششم شهریور سال

توطئه در کار بود؟ ، ماجرای دیدار وزیر احمدی‌نژاد با وزیر اسرائیلی

ماجرای دیدار وزیر احمدی نژاد با وزیر اسرائیلی /توطئه در کار بود؟

عبارات مهم : تصویر

رأی اعتماد به زاهدی که به صورت ناپلئونی محقق شده است بود، با اعتراض نمایندگان مجلس روبه رو شد، به طوری که تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ششم شهریور سال ١٣٨٤ در تذکرات آیین نامه ای، آرای وزیر علوم را خدشه دار دانستند و خواستار بازبینی فیلم رأی گیری جهت او در روز رأی اعتماد شدند.

توطئه در کار بود؟ ، ماجرای دیدار وزیر احمدی‌نژاد با وزیر اسرائیلی

خبر دیدار زاهدی و یک مقام اسرائیلی در حاشیه یک نشست رسمی در سال ١٣٨٧ در اردن، این روزها بیش از هر زمانی در سایت ها و رسانه ها بازخوانی می شود، دلیلش هم راحت هست؛ به خاص در روزهایی که خبر محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی از حضور در تیم ملی روی خط داغ خبرهاست.

مهدی زاهدی آن طورکه او و بعضی اصولگرایان تأکید می کنند، نابغه ریاضی هست. وزیر علوم سال های گذشته دولت محمود احمدی نژاد، این روزها ریاست بر یکی از کلیدی ترین کمیسیون های مجلس را بر عهده دارد، کمیسیون آموزش.

رأی اعتماد به زاهدی که به صورت ناپلئونی محقق شده است بود، با اعتراض نمایندگان مجلس روبه رو شد، به طوری که تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ششم شهریور سال

دیدار تصادفی

زاهدی بارها در گفت وگوهای کمی تندوتیز که با رسانه ها داشته بر مصافحه نکردن با مقام اسرائیلی حاضر در نشست اردن تأکید کرده هست؛ بااین حال تصویرهای منتشرشده از او در آن دیدار حاکی نکات مهمی هست. زاهدی تأکید کرده تصویرهای براساس سناریوی از پیش تعیین شده است از سوی رژیم اسرائیل تهیه شده است و او نزدیک به یک دقیقه در اتاق بوده و به محض اینکه فهمیده فرد حاضر در اتاق اسرائیلی هست، جلسه را ترک کرده هست. بااین حال تصویرهای او را در ردیف مسئولانی قرار داده که با رالب (راغب) مجادله، وزیر علوم وقت رژیم اسرائیل، تصویر رسمی گرفته هست؛ ولی در تصویر دیگری زاهدی دور میز و نزدیک مجادله نشسته هست، بااین حال صورت اش در هم است و اخمو. معلوم نیست آیا او در لحظه ای که تصویر گرفته شده است در جریان بوده که مقامی که در چند سانتی متری اش نشسته یک مقام اسرائیلی است یا نه؟ بااین حال او بارها تأکید کرده که از رکنی زاده، مقام مسئول حاضر از وزارت امور خارجه در آن نشست خواسته از موقعیت فرد مورد نظر با خبر شود و به محض اینکه می فهمد او اسرائیلی است جلسه را ترک می کند.

سناریوسازی

وقتی خبر آن روزها در رسانه ها اوج گرفت، وزارت علوم در بیانیه ای اعلام کرد «درباره تصویر انتشار یافته در بعضی سایت ها که صندلی وزیر علوم را در کنار صندلی وزیر علوم رژیم صهیونیستی نشان می دهد، باید توضیح داد که با توجه به تأخیر نیم ساعته در شروع مراسم از مدعوین جهت پذیرایی دعوت شد. طرف ایرانی شرط حضور خود را در اتاق پذیرایی عدم حضور وزیر رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد که طرف میزبان آن را پذیرفت.

توطئه در کار بود؟ ، ماجرای دیدار وزیر احمدی‌نژاد با وزیر اسرائیلی

پس از ١٠ دقیقه از حضور وزیر علوم فردی ناشناخته وارد اتاق شد که به علت نبود مبل خالی یک صندلی را در کنار مبلی که وزیر علوم نشسته بود قرار دادند و آن فرد روی آن قرار گرفت. کمتر از دو دقیقه به وسیله همکاران وزارت امور خارجه معلوم شد که آن فرد وزیر رژیم صهیونیستی است که بلافاصله با یک اقدام انقلابی دیگر ضمن ترک محل پذیرایی اعتراض خود را به مسئولان تشریفات میزبان اعلام کردیم. متأسفانه تصویر های منتشرشده در همان فاصله زمانی گرفته شده است است».

زاهدی راجع به انتشار تصویرهای این دیدار که اتفاقا مدت ها بعد اتفاق افتاده بود، گفته «مسئول مربوطه از وزارت امور خارجه در همان اتاق و کنار من نشسته بود که در تصویر منتشرشده صورت ایشان به صورت مات منتشر می شود که به خواننده این گونه القا شود گویی وزیر علوم خارج از چارچوب های عرف دیپلماتیک عمل کرده است».

رأی اعتماد به زاهدی که به صورت ناپلئونی محقق شده است بود، با اعتراض نمایندگان مجلس روبه رو شد، به طوری که تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی ششم شهریور سال

او البته تأکید می کند: «یقینا توطئه در کار بود و این توطئه از جانب صهیونیست ها بود. آنها می درخواست کردند به نظام ضربه بزنند. اینکه یک سایت خبری داخلی که اتفاقا متعلق به فرزند مسلمان هاست به آسانی یک خبر کذب را مطرح کند، فکر می کنم اشتباه فاحشی شده است است».

زمزمه های سفیرشدن و افشای نابهنگام «جهان»

توطئه در کار بود؟ ، ماجرای دیدار وزیر احمدی‌نژاد با وزیر اسرائیلی

سایت جهان، همان سایتی است که به گفته زاهدی «بچه مسلمان» نخستین بار تصویرهای دیدار زاهدی و مقام اسرائیلی را یک سال بعد از اصل دیدار منتشر کرد.

در متن منتشرشده در دنیا آمده «محمدمهدی زاهدی، وزیر علوم دولت نهم است که جای خود را به کامران دانشجو خواهد داد؛ ولی زاهدی که روزگاری خود را نابغه ریاضیات می خواند، در حالی از سمت عالی ترین مقام آموزشی کشور کنار می رود که سفارت چندین کشور حساس به او پیشنهاد شده است هست، ولی سابقه زاهدی در تعامل با کشورهای دیگر و نیز عدم تطبیق صحیح او با معیارهای نظام از دغدغه هایی است که احتمال سفیرشدن او در کشورهایی مانند امارات و اندونزی را با ابهام جدی مواجه کرده است».

در ادامه سایت دنیا به طور براق رسالتش را در انتشار تصویرهای حاشیه ساز زاهدی توضیح داده: «زمزمه سفارت زاهدی، سایت دنیا را بر آن داشت تا منشتر شدن تصویر هایی از این دیدار، مسئولان عالی دولت و مقامات دیپلماسی کشور را در گزینش افراد آگاه به شئونات انقلاب اسلامی یاری کند».

زاهدی در گفت وگو با خبرگزاری مهر، جایی که خبرنگار پرسیده احتمال دارد که خبرها راجع به احتمال سفیرشدن شما این حاشیه ها را به وجود آورده، چنین پاسخ داده «به هرحال یکی از سرنخ‎ های این عنوان و حاشیه سازی می تواند این مورد باشد، ولی تنها احتمال است نه یقین».

«یک نفر وارد اتاق شد و مشغول مذاکره با او بودیم. البته مذاکره هم نه، چون نیم ساعت وقت بود، صحبت های متفرقه می کردیم. اینکه می گویم حرف شما ضد انقلاب است». مهدی زاهدی در ادامه گفت وگو با سایت «جماران» چیزهایی گفته که خبرنگار صرفا به همین جمله کوتاه اکتفا کرده است: «توهین می کند». خبرنگار پرسیده «آقای زاهدی این نحوه صحبت اصلا صحیح نیست»، زاهدی هم پاسخ داده «نخیر. کسی که حرف ضدانقلابی بزند سزایش همین است». دیدار نابغه ریاضی کرمان و وزیر وقت علوم دولت احمدی نژاد با وزیر علوم رژیم اسرائیل در سال ٨٧ تا مدتی از تیررس مردم دور مانده بود، ولی هنگام احتمال سفیرشدنش در یکی از سفارتخانه های کشورهای خلیج فارس فاش شد، آن هم از جانب یک سایت اصولگرا و به گفته زاهدی یک «سایت نزدیک به فرزند مسلمان ها». نام مهدی زاهدی جهت دانشجویان منتقد همواره با پدیده «دانشجوی ستاره دار» پیوند خورده است.

در دوره او پروژه ستاره دارکردن دانشجویان منتقد به بالاترین سطح خود رسید. گرچه او در گفت وگویی با مهر به کل مسئله را تکذیب کرده و آن را محصول دوره سیدمحمد خاتمی و مصطفی معین دانسته هست. زاهدی در ٢٣ مرداد ١٣٨٤ از سوی محمود احمدی نژاد جهت تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد و با کسب ١٤٤ رأی موافق، ١٠١ رأی مخالف و ٣٥ رأی ممتنع موفق به کسب رأی اعتماد مجلس شد.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: تصویر | در حاشیه | وزارت علوم | احمدی نژاد | انتشار تصویر | محمود احمدی نژاد | وزارت امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog