سانترال آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی

سانترال: آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی ضد آفتاب ضد آفتاب باور اشتباه روزهای ابری

گت بلاگز وب‌گردی بی غیرتی روی خط اینترنت

روزی هنگامی که صحبت از بی‌غیرتی و بی‌تفاوتی نسبت به ناموس می‌شد تقریبا همه با چشمان گرد شده است می‌پرسیدیم «مگه داریم؟ اصلا مگه میشه…

بی غیرتی روی خط اینترنت

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، روزی هنگامی که صحبت از بی غیرتی و بی تفاوتی نسبت به ناموس می شد تقریبا همه با چشمان گرد شده است می پرسیدیم «مگه داریم؟ اصلا مگه میشود توی کشوری اسلامی روزی برسه که مرد نسبت به ناموسش حالا خواهر، مادر یا همسرش بی تفاوت باشه؟ امکان نداره!» هنوز چند سالی از این تفکرات پاک و بکر نگذاشته است که به عینه نمودهایی از این واکنش‌ها را می توانیم در بعضی ها و البته فقط بعضی ها مشاهده کنیم، ولی همین اندک هم خطرناک هست. می بینم، به چشمان خودم می بینم که مردی از نزدیکانم با این تصور که همسرش باید در مقایسه با همسر سایر دوستان یا اقوامش به روزتر باشد ماهانه چندصدهزار خرج ظاهر او می کند ولی از این قصه که بگذریم، اینکه در یک جامعه اسلامی زوجی در برنامه یک شبکه زرد ویدئویی اینترنتی حضور پیدا کنند و به پرسش های غیر اخلاقی مجری پاسخ بگویند و هزاران نفر هم این برنامه را ببینند، این دیگر خطری بزرگ تر از آن چیزی است که گفته شد. ماجرا را مرور می کنیم و قضاوت در باره آن را در گفت وگو با کارشناسان پی می گیریم.
تصویر اول: یک گفت وگوی ناهنجار

عبارات مهم : تصویر

یک شبکه زرد اینترنتی، از همان شبکه هایی که با ورود سایت های تلویزیونی و تصویری بازار کارشان را به لطف سرک کشیدن در هزار و یک راه ممنوعه کسب کرده اند برنامه ای تولید کرده که انتشار بخشی از آن در گروه های مجازی باعث شده است است همه ما شوکه شویم. در برابر یک زن و شوهری مجری مردی روی یک صندلی نشسته و از زن می پرسد: «قبل از اینکه ایشون وارد زندگی شما بشه آیا هیچ وقت به مرد دیگه ای علاقه مند بودی یا نه؟ حتی دختر زن ها یک زمانی رویایی دارند، یک بازیگری یک هنرپیشه ای». زن بلافاصله با لبخند نام یک هنرپیشه مرد داخلی را ذکر می کند و فضا پر می شود از خنده مجری، زن و همسرش. مجری ادامه می دهد: «پس رقیب. … ؟»خانم هم در جواب می گوید: «دقیقاً». به اینجای صحبت که می رسد آقا که معلوم است خشم در وجودش شکل گرفته می گوید:«هروقت فیلم هاش میاد من عصبانی میشم.» مجری این بار با مرور روز خواستگاری این زوج ادامه می دهد و از زن می پرسد به خواستگاری کدام یک جواب مثبت می دهد و او نام همان هنرپیشه را می برد.
مجری دست از وقاحت برنمی دارد و خطاب به مرد می گوید: « نظرت رو بگو». مرد که مشخص است چه می کشد، می گوید: «منطقی است.» حالا خود مجری هم از تصویر العمل مرد شوکه است و می پرسد «جان؟! منطقیه؟!»
تصویر دوم: یک گفت وگوی ناهنجار دیگر
مجری همان شبکه اینترنتی در همان برنامه ولی در برابر زن و شوهری دیگر نشسته است: «راستش رو بگو. خانمت چقدر به نظرت زیباست؟» مرد میهمان بدون آنکه لحظه ای غیرتی شود و از خودش بپرسد اصلاً میزان قشنگی همسر من چه ربطی به شما یا بقیه دارد در جواب می گوید: «زیباست.» مجری با وقاحت تمام ادامه می دهد: «چقدر؟ از بیست بهش چند میدی؟ منطقی چند بهش میدی؟» مرد با همان خونسردی قبل می گوید: «18» مجری این بار می پرسد: «الان اون دو نمره رو واسه چی کم کردی؟» زن که تلاش می کند تمام حرصش را در یک تنه زدن به همسرش خالی کند با لبخند از کنار این فاجعه می گذرد. انگار زن هم تصمیم گرفته خودفریبی کند. مرد که می بیند اوضاع خراب است ادامه می دهد: «بابا گفتی منطقی منم منطقی گفتم.» مجری این بار پا را فراتر از گلیمش می گذارد و می پرسد: «یعنی قشنگی خانمت از نظر تو بیست نیست؟» و هرسه می خندند. ….
تصویرسوم: نسخه غربی ماجرا
در یک برنامه اینترنتی غربی که سرمایه گذارانش صهیونیست هستند و زیاد میهمانان این برنامه را هم آنها تشکیل می دهند مجری تلاش می کند راستگویی میهمان را به چالش بکشد. در چند قسمتی که از این برنامه در اینترنت پخش شده است میهمانان باید به سؤالات مجری جواب واقعی و صحیح بدهند حتی اگر بدانند در برابر پاسخ آنها همسر یا والدینشان که در سالن هستند آزرده خاطر می شوند یا شاید زندگی مشترکشان ازهم بپاشد چون شرط شرکت در این برنامه اینترنتی راستگویی به هر قیمتی هست. در یکی از قسمت های این برنامه مجری مرد از میهمان که خانمی با موهای مشکی و بلوز لیمویی است می پرسد: «آیا معتقدی اکثر زنان به قشنگی تو حسودیشون میشه؟» زن پاسخ می دهد: «میتونم بگم بله.»
مجری ادامه می دهد: «آیا اگر فرزند هاتون موهای قرمز شوهرت رو به ارث ببرن این عنوان تورو ناراحت میکنه؟» شوهر این زن که در کنار دیگر استیج نشسته سرش را پایین می اندازد، زن نگاهی به شوهرش می کند و جواب می دهد: «باید بگویم بله» و شوهرش با تأسف سرش را تکان می دهد. سؤال بعدی مجری این است که «اگر شوهرت زیاد پول دربیاره آیا تو بهش زیاد احترام میذاری؟» و زن بازهم جواب می دهد: «می توانم بگویم بله.» شوهرش این بار هم به نشانه ناراحتی آمیخته با خشم سرش را تکان می دهد. اوج وقاحت سؤال های مجری برنامه تا جایی پیش می رود که سؤال های کاملاً شخصی از زن می پرسد و جالب اینجاست که بعد از هربار پاسخ دادن های زن جمعیت میهمانان حاضر در سالن صداهایی از سر تعجب در می آورند و بیچاره شوهر زن که از صورت اش مشخص است در حال فروریختن است فقط به زمین نگاه می کند. در قسمت دیگری از این برنامه اینترنتی میهمان سرباز زن صهیونیستی است که تجربه حضور در فلسطین را دارد و در برابر دوربین کاملاً وقیحانه از تجربه کودک کشی و به طور کل شلیک به انسان های بی دفاع فلسطین می گوید به طوری که حاضران در سالن از شدت تأسف و تعجب با چشمانی باز و نگاه های تحقیرآمیز او را نظاره می کنند.
مقایسه و نتیجه سه تصویر
اگر یک برنامه اینترنتی صهیونیستی و حتی غربی از میهمان خود در مورد روابط قبل از ازدواج یا ترجیح شوهر بر پول سؤال بپرسد تا میزان علاقه واقعی زن به شوهرش را بفهمد تعجبی ندارد ولی این جای تأسف دارد که یک برنامه اینترنتی با یک کپی برداری ناشیانه بخواهد برنامه ای بسازد که مردم را جذب کند. غافل از اینکه ایرانی با وجود همه تهاجم های فرهنگی و ورود فرهنگ غربی بازهم اصالت و غیرت خودش را حفظ می کند. اگر شوهری نتوانسته جلوی دوربین خشم خودش را نسبت به سؤال مجری در مورد علاقه خانمش به یک بازیگر بدهد در برابر همه مردهایی که این برنامه را می بینند خودخوری می کنند که این چه فضاحتی است که در یک برنامه ویدئویی شکل گرفته و بعدها می خواهد به درون خانواده ها نفوذ کند و اینگونه است که اینترنت نرم و آرام هویت، اخلاق و اصالتمان را می گیرد.
منبع: روزنامه جوان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تصویر | میهمان | برنامه | تصویری | اینترنتی | بی غیرتی | اینترنت | گفت و گوی ناهنجار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog