سانترال آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی

سانترال: آفتاب جلوگیری استفاده شیمیایی ضد آفتاب ضد آفتاب باور اشتباه روزهای ابری

گت بلاگز وب‌گردی 6 باور اشتباه در مورد کرم های ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب یکی از عالی ترین راهها جهت جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب هست. بسیاری از مردم فکر می کنند که راه درست مصرف کردن آن را می دانند، ولی بد نیست به چ

6 باور اشتباه در مورد کرم های ضد آفتاب

حال که فصل تابستان در راه است و لباس هایتان کمتر شده است و زیاد در معرض آفتاب قرار می گیرید، محافظت از پوست تان مهم هست. کرم ضد آفتاب یکی از عالی ترین راهها جهت جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب هست. بسیاری از مردم فکر می کنند که راه درست مصرف کردن آن را می دانند، ولی بد نیست به نکاتی که در اینجا بدان اشاره کرده ایم نیز توجه کنید. در ادامه باورهای غلط مردم را در مورد کرم های ضد آفتاب برایتان آورده ایم.
تمام کرم های ضد آفتاب شبیه بهم هستند
کرم های ضد آفتاب SPF و UV های مختلفی با یکدیگر دارند. ولی جدا از آنها ما دو نوع کرم ضد آفتاب داریم: فیزیکی و شیمیایی. کرم های ضد آفتاب شیمیایی در پوست جذب می شوند. اکثر آنها مانند فیلتر عمل می کنند ولی همچنان بعضی از UV ها را جذب کرده و به پوست آسیب می رساند. به علاوه، 20 تا 30 دقیقه وقت مورد نیاز است تا این مواد شیمیایی عمل کنند.
اما کرم های ضد آفتاب فیزیکی مانعی روی پوست ایجاد می کنند که هیچ UV را از خود عبور نمی دهند. به علاوه این نوع کرم حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی است که به سرعت نیز عمل می کنند و دیگر شما مجبور نیستید که نیم ساعت قبل از خروج از منزل آن را به پوست تان بزنید.
ضد آفتاب های فیزیکی حساسیت کمتری روی پوست ایجاد می کنند ولی کرم های شیمیایی از این جهت که باید مواد آن با هم ترکیب شوند، ممکن است که التهاب ایجاد کند.
بهترین کرم های ضد آفتاب آنهایی هستند که طبیعی ساخته شده است اند
اگر چه گفتیم که کرم های فیزیکی بهتر از کرم های شیمیایی هستند ولی هرگز منظور ما این نبود که هر چه کرم طبیعی تر باشد، بهتر هست. اخیرا تحقیقی انجام شده است که ثابت کرده 43 درصد از تمام کرم های ضد آفتاب نامناسب اند که اکثرشان مشمول بر کرم های طبیعی است که تنها حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی اند. از طرف دیگر کرم های شیمیایی حاوی موادی چون آووبنزون، اکامسول یا اکسی بنزون هستند که از تمام طول موج های نور آفتاب جلوگیری می کنند.
یکی از مرسوم ترین باورهای اشتباه در مورد کرم های ضد آفتاب این است که کرم های شیمیایی موجب سرطان می شوند ولی این حقیقت را باید بدانیم که آنها عالی ترین نوع کرم ها جهت محافظت از پوست هستند. بنابراین این شمایید که باید با توجه به نوع پوست تان، کرم مناسب جهت خود را پیدا کنید.
کرم های ضد آفتاب از تمام اشعه های خورشید جلوگیری می کنند
مردم بر این باورند که کرم های ضد آفتاب مانع از هر نوع آسیبی به پوست می شوند ولی واقعیت چیز دیگری هست. آنها تنها مانع بعضی از اشعه های خورشید می شوند. بنابراین اگر به هیچ عنوان نمی خواهید که نور خورشید با پوست تان تماسی داشته باشد، یا در معرض آفتاب قرار نگیرید یا این که لباس هایی مناسب جهت جلوگیری از اشعه های آفتاب به تن کنید.
هر چه پوست با کرم سفیدتر شود، تاثیر بیشتری دارد
شاید شما هم بر این باور باشید که هر چه زیاد صورت را با کرم ضد آفتاب بپوشانیم طوری که تمامش سفید شود، بهتر است ولی این باور غلطی است که انجام می دهیم. سفیدی پوست تنها بدهید علت است که شما به خوبی کرم را روی پوست تان نمی مالید یا این که از کرم فیزیکی که تنها حاوی تیتانیوم دی اکسید و اکسید روی است استفاده می کنید.
ضد آفتاب ها منافظ پوست را بسته و موجب آکنه می شوند
این جمله را ما بارها و بارها شنیده ایم و می توان گفت که تا حدودی نیز صحت دارد ولی نه جهت تمام کرم های ضد آفتاب موجود در بازار. ضد آفتاب های زیادی موجود است که به پوست هیچ آسیبی نمی رسانند. به عنوان مثال زینک اکساید میکرونیزه را اگر به میزان مناسب مصرف کنید، منجر به هیچ آکنه و جوشی نخواهد شد.
علاوه بر آن، افرادی که از داروهای ضد جوش و آکنه استفاده می کنند، به علت پوست حساسی که دارند زیاد در معرض سوختگی هستند، به همین علت جهت آنها واجب است که از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند، فقط باید به دنبال عالی ترین نوع آن باشند.
کرم های ضد آفتاب تنها جهت روزهای ابری است
اگر چه پزشکان مدام می گویند که هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ولی بعضی ها هنوز بدان اعتقادی ندارند. در معرض آفتاب قرار گرفتن های مکرر، بدون هیچ محافظی، موجب پیری و آسیب پوست می شود. بنابراین تنها آفتاب گرم روزهای تابستان نیست که به پوست آسیب می رساند بلکه این اتفاق هر روز در حال رخ دادن است.
تحقیقی نشان داده افرادی که مدام در حال رانندگی هستند و از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده نمی کنند، دچار آسیب یا حتی سرطان پوست زیاد در سمت چپ صورت ارزش می شوند. بنابراین حتی اگر زمانی که فکر می کنید به کرم ضد آفتاب احتیاجی ندارید، بهتر است که از آن مصرف کنید.
منبع:برترینها

عبارات مهم : آفتاب

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آفتاب | جلوگیری | استفاده | شیمیایی | ضد آفتاب | ضد آفتاب | باور اشتباه | روزهای ابری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog